Przeczytaj ten kawałek przed szukaniem prawnika

Przeczytaj Ten Kawałek Przed Szukaniem Prawnika

Przechodzenie przez system prawny nie jest prostą sprawą, bez względu na to, jak nieskomplikowane wydają się być twoje powody. To po prostu nie jest mądre, aby wejść w sytuację bez dobrej porady prawnej. Poniższy artykuł może pomóc w podejmowaniu właściwych decyzji, gdy chcesz zatrudnić prawnika i jakie są twoje najlepsze ruchy.

Masz prawo oczekiwać wyraźnej i spójnej komunikacji z Twoim prawnikiem. On lub ona powinna być w stanie dać ogólne letniego tego, czego można oczekiwać w odniesieniu do sprawy, jak również jakie potencjalne problemy mogą powstać i co można zrobić, aby rozwiązać te problemy.

Dobrą wskazówką, jeśli myślisz o zatrudnieniu prawnika jest słuchać jelit, jeśli chodzi o to, czy masz zamiar zatrudnić tę osobę. Twój prawnik będzie cię reprezentować w sądzie, więc jeśli twój prawnik wydaje się pozbawiony skrupułów, to będzie spadać z powrotem na ciebie.

Zachowaj jak najbardziej zorganizowaną organizację podczas pracy z prawnikiem. Oznacza to, że zawsze powinieneś mieć pod ręką całą dokumentację w odniesieniu do swojej sprawy. Jeśli jesteś niezorganizowany, twój prawnik może stracić cenny czas planowania strategii dla twojej sprawy, co może spowodować stratę.

Prawnik, który specjalizuje się w konkretnej kwestii będzie zaletą dla Ciebie. Wyspecjalizowani prawnicy mogą być droższe, ale ci prawnicy mają duże doświadczenie w sprawach takich jak Twoja. Należy unikać prawników, którzy wydają większość swoich dochodów na promowanie swoich usług i polegać na ich dobrej reputacji i wyniki zamiast.

Nie tylko przejść do żółtych stron i wybrać prawnika w górnej części strony! Musisz sprawdzić wielu prawników, aby wiedzieć, co jest dostępne. Istnieją historie osób zatrudniających prawników, które rzeczywiście ma swoje licencje cofnięte za nadużycia. Uważaj.

Jeśli potrzebujesz prawnika, musisz upewnić się, że znajdziesz taki, który znajduje się w odpowiedniej jurysdykcji. Przez większość czasu będziesz mógł znaleźć prawnika, który ma licencję na praktykę w stanie, w którym mieszkasz. Upewnij się, że są wykwalifikowani do wykonywania prawa w twoim stanie.

Poszukaj osób, które doświadczyły podobnych problemów i zapytaj, których prawników używali. Twoi przyjaciele i krewni mogą być pomocni, ale nie podążaj za ich sugestiami, chyba że potrzebujesz prawnika do tego samego rodzaju problemów. Użyj różnych zasobów dostępnych w społeczności, takich jak grupy pomocy technicznej.

Kiedy zatrudniasz prawnika, upewnij się, że są one łatwe do komunikowania się z. Musisz mieć pewność, że możesz skontaktować się, gdy ich najbardziej potrzebujesz. Miałem kiedyś prawnika, który zniknął na miesiąc! Sprawdzanie opinii może pomóc znaleźć prawnika, który jest dobrym komunikatorem.

Zanim zatrudnisz prawnika do podjęcia sprawy, upewnij się, że zajrzysz do ich poświadczeń. Zapytaj, co szkoła prawnicza ukończyli i państwa, że wzięli bar w. To określi, gdzie mogą praktykować prawo. Można również przyjrzeć się poprzednim przypadkom, które wygrali lub przegrali.

Nie lekceważ znaczenia osobowości prawnika. Agresywny prawnik może być zaletą, ale doświadczony i pewny siebie prawnik może pomóc wygrać swój przypadek zbyt. Powinieneś spotkać się z innym prawnikiem i znaleźć taki, który ma rodzaj osobowości i filozofii, których potrzebujesz w Twoim przypadku.

Kiedy uważasz, że możesz mieć pozew, kuszące jest, aby zadzwonić do jednego z tych prawników w reklamach w telewizji. Mimo, że ci prawnicy są wykwalifikowani, mogą nie być dopuszczone do wykonywania prawa w twoim stanie, w zależności od tego, gdzie przydali egzamin BAR. Zawsze dobrze jest przyjrzeć się temu i przeczytać drobnym drukiem.

Pamiętaj, że nie jesteś jedynym klientem swojego prawnika. Chociaż może uważasz, że należy kontrolować swój czas, jak sprawa jest niezwykle ważne i płacisz ich wynagrodzenie, pomyśl jeszcze raz. Prawnik musi podzielić swój czas między wszystkich swoich klientów, więc dać im przerwę.

upewnij się, że rozmawiasz z więcej niż jednym prawnikiem przed dokonaniem wyboru. Pierwszy z nich, z którymi rozmawiasz, może wydawać się po prostu doskonały, ale skąd wiesz, że dopóki nie będziesz miał innych opcji do rozważenia! Zobacz co najmniej jeszcze jeden, najlepiej dwa, aby mieć pewność, że dokonujesz mądrego wyboru.

Zawsze dokładnie sprawdź z wiązki adwokackiej w swoim stanie, aby upewnić się, że każdy, kogo rozważasz zatrudnianie jest rzeczywiście licencjonowane. W rzadkich przypadkach ktoś mógł zostać wykluczony lub zawieszony i nadal próbuje pracować. Oczywiście, angażowanie się w tego typu sytuacji nie zrobi nic dla Twojej sprawy, więc najlepiej jest unikać problemów za wszelką cenę.

Bądź sceptyczny wobec prawników, którzy reklamują się w lokalnej telewizji. Oczywiście, są one zaprojektowane, aby ci zapamiętać ich imię, ale tylko dlatego, że mają krzykliwe reklamy nie oznacza, że są dobrym prawnikiem. Musisz wziąć pod uwagę o wiele więcej czynników niż tylko ten.

Zastanów się, ile czasu i pieniędzy chcesz wydać na prawnika. Nie zapomnij policzyć żadnych dochodów, które możesz stracić w pracy z powodu wystąpień sądowych. Musisz umieścić w pracy i zrobić badania na wszystkie koszty, które prawnik będzie miał na budżet. W końcu nie powinieneś wydawać dużo pieniędzy na prawnika, gdy twoja sprawa nie wiąże się zbyt wiele.

Ważną wskazówką dla każdego, kto chce zapewnić reprezentację prawną jest zawsze być całkowicie szczery o swojej sytuacji podczas rozmowy z potencjalnymi prawnikami. Powiedz im wszystko o tym, co się dzieje, czy dobre, czy złe. W ten sposób, prawnik będzie w stanie zapewnić Państwu realistyczny obraz tego, co masz do czynienia i czy mają one zdolność do pomocy uzyskać wynik, którego pragniesz.

System prawny jest skomplikowany i przytłaczający; nie próbuj stylu DIY lub ryzykujesz utratę, zanim jeszcze zaczniesz. Skorzystaj z powyższej porady i zatrudnić wiarygodne reprezentacji dla swojej męki. Prawnik, którego wybierzesz, może oznaczać różnicę między rozwiązaniem problemu lub długotrwałym i strasznym doświadczeniem.

About Przeczytaj ten kawałek przed szukaniem prawnika

About

Digital Compliance Disclosure


We and our partners use technology such as cookies and localStorage on our site to personalise content and ads, provide social media features, and analyse our traffic. Click to consent to the use of this technology across the web or click Privacy Policy to review details about our partners and your privacy settings.
Category

Recently

Newly